Hlavní navigace

Hackeři se letos podle Grisoftu zaměří na sociální sítě

11. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hitem loňského roku byly pomalu doznívající phishingové aktivity, letos se prý lidé zabývající průmyslovým hackingem více zaměří na internetové sociální sítě. Tedy, alespoň to dnes ve své tiskové zprávě uvedla antivirová společnost Grisoft. Většina útoků se podle Grisoftu zaměří na krádeže a těžbu osobních uživatelských dat. Takto vytvořené databáze budou sloužit především k dalšímu přeprodeji třetím stranám. V loňském roce se enormně zvýšila obliba využívání exploitů (kódy využívající…

Hitem loňského roku byly pomalu doznívající phishingové aktivity, letos se prý lidé zabývající průmyslovým hackingem více zaměří na internetové sociální sítě. Tedy, alespoň to dnes ve své tiskové zprávě uvedla antivirová společnost Grisoft. Většina útoků se podle Grisoftu zaměří na krádeže a těžbu osobních uživatelských dat. Takto vytvořené databáze budou sloužit především k dalšímu přeprodeji třetím stranám. V loňském roce se enormně zvýšila obliba využívání exploitů (kódy využívající konkrétní zranitelnosti k privilegovanému přístupu do systému) a některých osvědčených postupů sociálního inženýrství.

Karel Obluk, technický ředitel Grisoftu, soudí, že se hackeři letos budou snažit tyto techniky využívat ještě ve výrazně vyšší míře než dosud. Exploity obecně Karel Obluk považuje za potenciálně mnohem větší hrozbu, než jsou tradiční škodlivé kódy jako viry nebo trojské koně, které slouží převážně k jednorázovému vyvolání chaosu nebo zneužití výkonu počítače. Karel Obluk si myslí, že bude mít zvýšená míra těchto útoku globální vliv na využívání vyhledávačů, elektronický obchod i samotnou oblibu sociálních sítí. (Finanční noviny)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).