Hlavní navigace

Hacknout něčí účet na Gmailu? Tak to bude 130 dolarů

Autor: SecureWorks
Daniel Dočekal

Studie Underground Hacker Markets od Dell SecureWorks ukazuje, že hackeři vlastně nejsou až tak drazí.

Doba čtení: 1 minuta

Dostat se do účtu na Gmailu, Yahoo či Hotmailu vás bude stát 129 dolarů. Do firemního e-mailového účtu to ale bude za 500 dolarů. Ruské e-mailové účty získáte za 65 až 103 dolarů. Získat přístup na něčí Facebook či Twitter je také za 129 dolarů, ale pokud jde o účty na Vkontakte, tak cena stoupne a budete si muset připravit 194 dolarů, píše ve své studii bezpečnostní firma Dell SecureWorks. 

Za podobné ceny můžete mít falešný řidičák v USA, Velké Británii, Německu či Izraeli. Kompletní novou identitu si můžete pořídit za 90 dolarů a získáte fotokopii řidičáku, karty sociálního pojištění a faktury dokladující, že platíte za byt. Podstatně dražší je ale pas, ten z USA stojí mezi 3000 až 10 tisíci dolary.

Kreditní karty jsou oproti tomu levné, VISA či MasterCard pocházející z USA přijdou na sedm dolarů, Premium American Express či Premium Discovery na dolarů třicet.

IAC 2019-tip-Varga

Velmi levné jsou i trojské koně pro vzdálený přístup (RAT), vyjdou na 5 až 10 dolarů, Angler Exploit Kit ale už 100 až 135 dolarů. Levný může být i DDoS, ceny začínají na pěti dolarech (za hodinu), ale mohou být i přes 500 dolarů. Na vyzkoušenou vám navíc nabídnou pět až deset minut zdarma.

Kompletní studii Underground Hacker Markets (PDF) si samozřejmě můžete prostudovat sami. Zjistíte tam navíc i to, že v řadě případů ceny poměrně ostře klesají. 

Našli jste v článku chybu?