Hlavní navigace

Hana Hikelová se stane šéfkou zpravodajských stanic ČRo

17. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2008

Pětatřicetiletá Hana Hikelová, která v Českém rozhlase působí od roku 1999, byla dnes jednomyslně schválena Radou ČRo za ředitelku zpravodajských stanic tohoto veřejnoprávního média. Hlavní orgán ČRo tak na svém veřejném zasedání projednal a vzal na vědomí rozhodnutí generálního ředitele Václava Kasíka. Hikelová bude jmenována na tento post v nejbližších dnech. Podílet se bude mj. na koordinaci zpravodajství z regionů.

Vedle nastavení dlouhodobých zpravodajských priorit ČRo v rozhlasovém vysílání i na internetu ČRo a odpovědnosti za každodenní uplatňování zásad v oblasti domácího, zahraničního, ekonomického, kulturního a sportovního zpravodajství a aktuální publicistiky bude Hana Hikelová řídit ČRo 1 – Radiožurnál a Rádio Česko, tedy stanice zaměřené na zpravodajství a aktuální publicistiku. Bude zodpovídat mj. za jejich rozpočet, personálie, zajištění provozu, či marketing a PR.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).