Hlavní navigace

Hana Hikelová šéfredaktorkou digitálního Rádia Česko

20. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 6. 2006

Digitální zpravodajský okruh Českého rozhlasu (ČRo), známý pod názvem Rádio Česko, má ode dneška vlastní šéfredaktorku. Generální ředitel ČRo Václav Kasík do této funkce jmenoval Hanu Hikelovou, která byla od loňského května pověřena vedením této stanice a zároveň vedla domácí redakci ČRo 1 – Radiožurnálu. Podle mluvčího rozhlasu Ladislava Pavlíka se má Hikelová soustředit hlavně na rozvoj a posílení pozice této zpravodajsko-publicistické stanice.

Třiatřicetiletá Hikelová nastoupila do ČRo v roce 1998, kdy se stala redaktorkou jeho brněnského studia. Od srpna 1999 vede redakci domácího zpravodajství Radiožurnálu. V těchto dnech dokončuje studium Fakulty žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci. V posledních třech měsících měla na starost předvolební a volební vysílání ČRo na celoplošných i regionálních stanicích.

MM socky3

Jednoznačně kladné vyhodnocení volebního a předvolebního vysílání Českého rozhlasu významně přispělo k rozhodnutí jmenovat Hanu Hikelovou šéfredaktorkou Rádia Česko, uvedl generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu Václav Kasík. Vysílání Rádia Česka, které soustředí pouze na mluvené slovo, lze naladit v televizním digitálním multiplexu A v Praze, Brně a Ostravě, v kabelových rozvodech, na internetu a částečně také na frekvencích rozhlasové stanice BBC.

O potížích s vysíláním Rádia Česko na frekvencích BBC více v zítřejším článku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.