Hlavní navigace

Handicapovaní si stěžují, že Český rozhlas zrušil oba jejich pořady

18. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
18. 1. 2011

Tělesně postižení posluchači Českého rozhlasu si stěžují, že jim Radiožurnál od Nového roku zrušil jediné dva specializované pořady: Handycamping a Z jiného pohledu. Oficiální stížnost Radiožurnálu zaslala redakce časopisu Zora pro zrakově postižené (server DigiZone.cz ho má k dispozici). Nelíbí se jí, že místo samostatných pořadů stanice rozprostřela témata pro handicapované do odpoledního a večerního proudu Radiožurnálu, mezi ostatní témata.

K TÉMATU: Radiožurnál posílí živé vysílání po 20. hodině, chce být aktuální po celý den

Radiožurnál od Nového roku skutečně zrušil titulkové pořady Z jiného pohledu a Handycamping. Tematika ale v žádném případě nezmizela, spíše naopak. V případě pořadu Z jiného pohledu platí, že zmizel pouze název, příspěvky a reportáže s touto tematikou nadále vysíláme každý pátek v pásmu 22:45 – 23:00 (právě tam se vysílal tento pořad) – takže fakticky zmizel pouze název, hájí Radiožurnál jeho ředitelka Hana Hikelová.

ROZHOVOR: Číslovky v názvech Českého rozhlasu by měly zmizet, míní ředitelka Radiožurnálu

Radiožurnál podle Hikelové vysílá příspěvky pro handicapované povinně i ve čtvrtek mezi 20. a 21. hodinou, kde se objevují dvě až tři reportáže nebo rozhovory. Je to tedy také ve stejném čase, jako byl titulkový pořad Handycamping, říká šéfka zpravodajských stanic Českého rozhlasu. Další se objevují ve Večerním Radiožurnálu v průběhu týdne (v prvním lednovém týdnu šlo o celkem 6 příspěvků, které se odvysílaly), dodává.

MMF24

Redakci časopisu Zora se ale nelíbí, že handicapovaní posluchači musí na tyto příspěvky čekat po celou hodinu, kdežto pořad Handycamping měl jasně stanovený čas a byl celý věnovaný této cílové skupině. Hikelová však nechce mluvit o „rušení“ pořadů, protože tematika pro handicapované zůstala ve stejných časech, jako byly původní pořady Handycamping a Z jiného pohledu, jenom se rozprostřela mezi další témata.

Jistou chybu si ale veřejnoprávní rozhlas uvědomuje, takže alespoň jeden z výše zmíněných pořadů chce do vysílání vrátit. Ovšem ne na Radiožurnálu. V případě Handycampingu se jedná o tom, že od února nebo od března by tento pořad (čistě servisního charakteru) měl vysílat ČRo 2 – Praha, řekla serveru DigiZone.cz Hana Hikelová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).