Hlavní navigace

Šéf digitalizace ČT Hanuš by měl být „superředitelem“ po Janečkovi

5. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
5. 3. 2010

Ředitelem České televize odpovědným za chod jednotlivých programů ČT by se měl stát Pavel Hanuš, dosavadní vedoucí projektu digitalizace ČT a zároveň autor projektu restrukturalizace ČT, jehož nástin představil tuto středu na veřejném zasedání Rady ČT generální ředitel tohoto média Jiří Janeček. S odvoláním na dobře informované zdroje to uvedl ekonomický deník E15.

K TÉMATU: Janeček: Zrušíme ředitele programu a zpravodajství ČT v nynější podobě

Hanuš by tak zastával pozici těsně pod generálním ředitelem ČT a spadali by pod něj šéfeditoři jednotlivých kanálů veřejnoprávní televize. Janeček už prozradil, že nejpozději ke konci letošního roku zruší pozice ředitele zpravodajství a programu v jejich současné podobě. Se všemi současnými manažery počítám, byť na jiných pozicích, dodal. Vlastní šéfy na úrovni šéfeditorů by měly dostat programy ČT 1, ČT 2, ČT 4 a ČT 24.

ČTĚTE TAKÉ: Jednotlivé kanály České televize by měly mít své šéfy

Jména těchto šéfeditorů nechce ČT zatím komentovat, deník MF Dnes ale získal informaci, podle níž by ČT 1 měl vést někdejší vedoucí redakce zábavy na Nově Radan Dolejš, ČT 2 současná programová ředitelka ČT Kateřina Fričová, ČT 24 nynější šéf Janečkova sekretariátu Roman Bradáč a ČT 4 Jiří Ponikelský, nynější zástupce šéfredaktora sportovní redakce ČT Otakara Černého.

NAPSALI JSME: Nahradí Fridricha ve funkci ředitele zpravodajství ČT Bradáč?

Pro současného ředitele zpravodajství Milana Fridricha počítá Janeček podle MF Dnes s pozicí šéfa pro internet a nová média. Jsem s generálním ředitelem dohodnutý, že mu maximálně pomohu v programové restrukturalizaci ČT na místě, které on vybere. Nelpím na jednom místě a vím, že generální ředitel zná moji povahu a přidělí mi úkoly, ve kterých ČT prospěju, citoval list Fridricha.

MMF24

Janeček chce od 1. dubna oficiálně zrušit čtyři místa odborných ředitelů na prvním stupni řízení v pražské centrále ČT. Zatím není jasné, jaké další dvě pozice kromě ředitele zpravodajství a programu zaniknou. Deník E15 spekuluje o funkci provozního ředitele, kterou vykonává Vladimír Karmazín, a personálního ředitele, jímž je Jan Mrzena, někdejší předseda Rady ČT, za jehož vedení rada před sedmi lety poprvé zvolila Jiřího Janečka do funkce generálního ředitele ČT.

Podle jiných informací se „houpe židle“ pod ředitelem výroby Václavem Myslíkem, byť samotnou pozici výrobního ředitele by televize asi nerušila. Janeček hodlá personální změny ve vedení ČT oznámit Radě ČT na uzavřeném zasedání 24. března a teprve potom s nimi seznámí veřejnost.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).