Hlavní navigace

Pavel Hanuš: vylučuji, že bych se měl stát „superředitelem“ České televize

Novým „superředitelem“ České televize, který bude přímo podřízený generálnímu řediteli Jiřímu Janečkovi a povede nově jmenované šéfeditory jednotlivých stanic ČT, nebude Pavel Hanuš. Vedoucí projektů digitalizace a restrukturalizace ČT pro DigiZone.cz odmítnul informaci ekonomického deníku E15.

Kategoricky vylučuji možnost, která je uvedena v článku a podle které se mám stát ředitelem programů ČT. Taková varianta naprosto nepřichází v úvahu. Má role v ČT je ohraničena digitalizací a koordinací restrukturali­začních projektů, uvedl Hanuš. Restrukturalizaci ČT připravuje a řídí generální ředitel a on také rozhodne o personálních otázkách v nové organizační struktuře. Nicméně za sebe mohu vyloučit jakékoli mé angažmá v těchto funkcích.

Jiří Janeček minulý týden předal Radě ČT rozsáhlý sedmdesátistránkový dokument s podrobnými informacemi o chystané restrukturalizaci veřejnoprávní televize, která by měla nastat od 1. dubna. Projekt však zatím neobsahuje jména nových ředitelů a šéfeditorů, kteří by měli tvořit inovované vedení ČT. S nimi chce Janeček radu seznámit na uzavřeném jednání 24. března.

Našli jste v článku chybu?