Hlavní navigace

HBO chystá dokument o Baracku Obamovi

10. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 11. 2008

Diváci filmového kanálu HBO se dočkají pravděpodobně v příštím roce dokumentu, který bude mapovat politickou kariéru nově zvoleného amerického prezidenta Baracka Obami. V pátek to uvedla zpravodajská agentura Reuters. Dokument, který doposud nemá jméno, produkuje známý a uznávaný herec Edward Norton. HBO na toto dílo získalo práva za sedmicifernou částku, uvedla Reuters. Jeho režisérky Amy Riceová a Alicia Samsová získaly možnost častých kontaktů s Obamou a jeho filmování před tím, než zahájil svou prezidentskou kampaň v roce 2007.

Natáčení skončilo až tím, když Obama porazil svého republikánského rivala Johna McCaina. Myšlenka na tento dokument ale vznikla už minimálně rok před začátkem filmování, tedy v roce 2006, kdy Nortonova společnost Class 5 Films oslovila členy Obamova volebního týmu. Historické volební klání senátora Obamy o Bílý dům dalo filmu skvělý rámec při snaze zachytit tep země ve významném okamžiku naší historie, uvedl Norton, který projekt produkoval společně se Stuartem Blumbergem a Billem Migliorem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.