Hlavní navigace

HBO chystá kompletně novou aplikaci pro chytré televizory

31. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televizní aplikace je prakticky od základu celá přepracovaná. Její vývojáři se zaměřili především na rychlost a stabilitu a při té příležitosti vzniklo také úplně nové prostředí.

Kompletně novou aplikaci pro chytré televizory (Smart TV) chystá podle informací serveru DigiZone.cz pro své diváky společnost HBO Europe, která v České republice a na Slovensku provozuje kanály HBO a Cinemax. Přepracování aplikace se týká pochopitelně služby HBO GO, která nabízí seriály z produkce prémiových programů, filmy běžící aktuálně ve vysílání i různé dokumenty a případně i koncerty. Co se týče nové televizní aplikace, aktuálně se ladí poslední detaily přímo s vývojáři jednotlivých výrobců. Doposud bylo HBO GO dostupné pouze u značek LG a Samsung.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Po HBO GO bude na Chromecastu dostupné HBO Now, objeví se i na Androidu

Televizní aplikace je prakticky od základu celá přepracovaná. Její vývojáři se zaměřili především na rychlost a stabilitu a při té příležitosti vzniklo také úplně nové prostředí. HBO GO do budoucna počítá i s podporou operačního systému Tizen a u nových modelů LG se systémem WebOS. Uvedení nové aplikace bylo z důvodu nutného testování předběžně naplánováno na září. V případě, že půjde vše bez problémů, mohli by se předplatitelé prémiového kanálu dočkat ještě koncem srpna. Aktuálně se HBO věnuje i drobným aktualizacím mobilních aplikací. Jedná se o menší vylepšení a opravy chyb.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.