Hlavní navigace

HBO Europe podpoří televizní scenáristiku speciální cenou ve výši 4000 USD

11. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: HBO
Je to možné i díky partnerství s českým scenáristickým workshopem Midpoint TV Launch, který se zaměřuje na vývoj kvalitních televizních seriálů.

Workshop, který poprvé proběhl v roce 2015, je určen pro filmové profesionály, kteří se chtějí orientovat na kvalitní televizní produkci. Zároveň je také otevřen zájemcům se zkušenostmi s vývojem televizní tvorby, kteří pocházející ze střední a východní Evropy, Balkánu a oblasti Středozemního moře.

Účastnickým projektům pomáhá přetvořit prvotní námět do plně rozvinutého konceptu a cílem je tak podpořit rozkvět vysoce kvalitní televizní seriálové tvorby, která jednak osloví regionální publikum, ale bude mít zároveň i mezinárodní přesah. Napomoci tomu má i nově vytvořená cena HBO Europe, která částkou 4000 USD podpoří další vývoj vybraného projektu v rámci tzv. programovacích teritorií HBO Europe.

NAPSALI JSME: Rada udělila sedm licencí HBO Europe. Jet může i HBO 3

Blíží se nové HBO, HBO 2 a HBO 3. (Poslední kanál nahradí HBO Comedy, které končí 21. března.)

Midpoint TV Launch se bude v roce 2016 skládat ze dvou tzv. residenčních workshopů. První se uskuteční 15.21. dubna v rámci filmového festivalu Finále Plzeň, druhý se bude konat na Slovensku 5.12. listopadu. Jako hostující lektor se o své zkušenosti podělí Steve Matthews, výkonný producent dramatické tvorby HBO Europe, který rovněž bude konzultovat vybrané projekty.

MM socky3

Partnerství s HBO Europe je velmi důležité nejen pro vývoj konkrétních projektů a TV Launch samotný, ale rovněž poukazuje na důležitost scenáristických dramaturgických programů zaměřujících se na psaní pro televizi, neboť v našem regionu je televizní scenáristika stále nevyvinutou oblastí, srovnáme-li ji s tou západoevropskou či americkou, říká Barbora Struss, ředitelka mezinárodního dramaturgického centra Midpoint.

Midpoint byl založen v roce 2010 na pražské FAMU s cílem posílit kreativní spolupráci mezi autory, režiséry a producenty během vývoje scénáře.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.