Hlavní navigace

HBO GO chystá řadu novinek, v jednání jsou mimo jiné operátoři Telefónica i UPC

22. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Služba by mohla proniknout i do značek dalších televizorů, jednání ale probíhají nad národní úrovni. Ve hře je zpřístupnění HBO GO i prostřednictvím herních konzolí Playstation.

Společnost HBO Česká republika je před podpisem smlouvy s dalšími většími nebo velkými operátory placené televize týkající se nabízení videotéky HBO GO. Na dnešním setkání s novináři k prezentaci této služby to řekli zástupci firmy. Počítáme s tím, že v prvním nebo druhém kvartálu se v tomto směru významně posuneme dopředu, uvedl jednatel HBO Europe, s.r.o. Ondřej Zach. Za významný milník vnímá především zpřístupnění služby HBO GO u satelitního operátora Skylink, ke kterému došlo na konci loňského roku.

K TÉMATU: Videotéka HBO GO ode dneška oficiálně i pro zákazníky satelitní služby Skylink

Podle Zacha v současné době využívá službu HBO GO 20 % předplatitelů filmového kanálu HBO. Šéf českého a slovenského HBO však nechtěl blíže specifikovat, kolik lidí v současné době službu využívá. Na dotaz ekonomického deníku E15 vedení HBO uvedlo, že pro poskytnutí těchto údajů není kompetentní, respektive k němu není oprávněno. Obdobně odpovědělo i serveru Mediář. Aktuálně nabízí služba HBO GO okolo patnácti set hodin obsahu od filmů přes seriály až po dokumenty.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Portál HBO GO je dostupný od poloviny prosince i pro majitele televizorů Samsung

Zákazníci IPTV operátora Telefónica Czech Republic se služby dočkají ještě v letošním roce, a to jakmile dojde k podpisu smlouvy pro nabídku O2TV. V rámci tohoto kroku chystají obě firmy velkou reklamní kampaň, která bude informovat zákazníky na spuštění nové služby. Počítá se především s propagací v on-line prostoru. V intenzivním jednání je HBO Česká republika i se společnostmi UPC Broadband Slovakia a UPC Česká republika. Optimální situace je prý zejména na Slovensku.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: HBO vstupuje do dvacátého roku života v plné síle, konkurence se nemusí obávat

V současné době je služba dostupná v rámci televizorů pouze ve značkách LG ElectronicsSamsung, do budoucna by se však tento stav měl změnit. Jednání však probíhají na centrální úrovni, a tak je tudíž není možné v tuto chvíli komentovat. Toto rozšíření je určitě žádoucí, uvedl pro DigiZone.cz Zach, který zmínil i rozšíření na herní konzole Playstation 3 a PS4. Ve hře je také stále streaming kanálů v rámci služby HBO GO. Tato možnost by byla určena především pro ISP operátory. Není vyloučena ani možnost dočasného uložení pořadu do zařízení (zpřístupnění v režimu offline), například na období jednoho týdne.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.