Hlavní navigace

HBO GO mění design i aplikace pro televizory. Krátce jsme ho vyzkoušeli

Autor: Bohumil Herwig
Bohumil Herwig

Minulý týden naběhl na náš redakční účet zatím jen v rámci webového prostředí. Aplikace pro mobil s Androidem je ještě v původní verzi, změna se očekává do konce roku.

Doba čtení: 2 minuty

V březnu 2017 nasadilo HBO nový přehrávač určený zpočátku pro Firefox 52.0 a odstranilo tak Silverlight. Jan Dobrovský z HBO nám k tomu tehdy řekl: Aktuální situace je taková, že Chrome a Firefox od verze 52 běží na přehrávači Castlab, tedy HTML5, ostatní prohlížeče vyžadují nadále Silverlight.

Nyní HBO mění prostředí celkově a dotkne se to nejen webu, ale i dalších platforem. Uvolněna už byla nová verze aplikace pro televizory s operačním systémem Samsung Tizen, v nejbližší době je na řadě LG WebOS a mj. také mobilní telefony a tablety s Androidem. Jak bylo minulý týden vidět v rámci Windows PC a aktuální verze Firefoxu, zavádí se jiné členění hlavních nabídek a například v přehledu u konkrétního seriálu už vidíte i stupeň přehrání jednotlivých dílů. Uvidíme ještě, jak to bude s převodem pořadů zaškrtnutých jako oblíbené, což dříve občas dělalo potíže. Jak nový design HBO GO vypadá, se můžete podívat v naší obsáhlé fotogalerii z Windows PC.

K TÉMATU: Objednání HBO GO je složitější, ale vše se rychle usazuje

HBO nasadila nový přehrávač pro Firefox 52.0

HBO napadeno, epizody některých seriálů na internetu volně

Content 2018 tip Kajnar

Novinkou je u webové aplikace také zobrazení stavu přehrávání jednotlivých seriálových dílů.
Autor: Bohumil Herwig

Novinkou je u webové aplikace také lepší zobrazení stavu přehrávání jednotlivých seriálových dílů.

A krátké zkušenosti? Nově můžete upravit velikost titulků, a to rovnou v části Nastavení. Nechybí ale ani výběr úvodního jazyka, a to jak pro audio, tak pro titulky. V této části ale ještě v neděli bez ohledu na úvodní nastavení nabíhala angličtina, titulky byly vypnuté. Tu a tam také u seriálu zazlobila nabídka automatického přehrávání dalšího dílu. HBO je ale v opravách rychlé, takže se jistě vše záhy usadí.

Co bylo naopak výborné, ba možná lepší než dříve, bylo navazování při přerušení přehrávání, a to i v rámci různých platforem – Windows PC / Firefox plus následný přechod na mobil s Androidem, a to bez předchozího odhlášení na PC. Při krátkém zkoušení také správně fungovalo přehrávání od dané pozice v okamžiku, kdy jsme počítač hibernovali, a rozdělaná data byla tudíž uložena na disk. Zdá se také, že je kladen vyšší důraz na použití Pause/Play prostřednictvím klávesy mezery tak, jak je to u videopřehrávačů na PC obvyklé.

Našli jste v článku chybu?