Hlavní navigace

HBO GO první českou videoslužbou s podporou Chromecastu od Googlu

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTOGALERIE – I přesto, že se streamovací zařízení u nás oficiálně neprodává, ve své nabídce ho trvale mají některé české internetové obchody.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál HBO GO se včera stal první českou videoslužbou, která podporuje streamovací zařízení Chromecast od americké společnosti Google. Zařízení, jehož oficiální prodej se České republice i Slovensku prozatím stále úspěšně vyhýbá, si přesto získalo oblibu u řady tuzemských uživatelů. Chromecast se připojuje k televizoru přes HDMI port a vyžaduje Wi-Fi připojení. I starším modelům tak může přinést řadu zajímavých funkcí, jako je například přehrávání z YouTube, on-line streamování hudby pomocí Google Music nebo poslech rozhlasových stanic díky TuneIn Radio.

ČTĚTE TAKÉ: HBO integruje portál HBO GO přímo do boxů jednotlivých operátorů

Díky tomu, že se Chromecast v České republice oficiálně neprodává, i když ho trvale nabízí například Alza.cz, případně CZC.cz, domácí poskytovatelé videoobsahu nemají potřebu uvádět na trh lokalizované aplikace. HBO GO tak bezpochyby v tomto směru udělalo majitelům streamovacího zařízení radost. Pokud vaše mobilní zařízení na Chromecast „vidí“, objeví se vám v pravé horní části aplikace známá ikonka symbolizující spárování obou zařízení. Ovládání probíhá pomocí mobilního telefonu nebo tabletu, některé grafické prvky jsou vidět i na samotném zobrazovači.