Hlavní navigace

HBO integruje portál HBO GO přímo do boxů jednotlivých operátorů

12. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – V současné době je prémiová služba dostupná kromě počítačů také na tabletech, dotykových telefonech a smart televizorech. Do budoucna se počítá i s podporou Chomecastu.

Společnost HBO Europe, provozovatel prémiových kanálů HBO a Cinemax, připravuje rozšíření svého videoportálu HBO GO i na přijímače jednotlivých operátorů. Firma novinku oficiálně prezentuje na technickém veletrhu IBC, který v těchto dnech probíhá v Amsterdamu. Dodavatelem technického řešení bude společnost ActiveVideo, která je vývojářem technologie CloudTV, která umožňuje poskytovatelům placeného obsahu možnost doručení jejich produktů prostřednictvím příští generace uživatelského rozhraní. K obsahu pak bude přistupovat zákazník jako ke vzdálenému úložišti.

K TÉMATU: HBO připravuje v souvislosti s portálem HBO GO další novinky

Prostřednictvím virtuální funkce bude mít uživatel přístup ke kompletní nabídce portálu HBO GO, která bude integrována do rozhraní HTML5. Firma dokonce hovoří o možnosti umístit svůj prémiový obsah do kteréhokoliv přijímače placeného operátora. Řešení zároveň obsahuje i možnost ochrany obsahu prostřednictvím DRM, což je pro HBO Europe klíčové. Společnost v současné době operuje ve čtrnácti evropských zemích včetně České republiky a Slovenska. CloudTV StreamCast překonává roztříštěnost jednotlivých technologií, zařízení a přináší přístup k prémiovým službám pro miliony zákazníků.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní operátor freeSAT zpřístupní od 1. září klientům službu HBO GO

ebf - tip do článku - debata

Zvirtuálnění přijímačů prostřednictvím cloud technologie je klíčem k vytvoření partnerství, které umožní publiku výběr obsahu podle jeho preferencí a expanzi obsahu, která bude benefitem pro obě strany, uvedl při této příležitosti Jeff Miller, prezident a generální ředitel společnosti ActiveVideo. Prémiová služba HBO GO je v současné době dostupná kromě stolních počítačů a notebooků také na tabletech a dotykových mobilních telefonech. V rámci chytrých televizorů (smart TV) mohou tuto službu využívat také zákazníci LGSamsungu. Po expanzi Chromecastu do Česka se počítá také s podporou tohoto zařízení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).