Hlavní navigace

HBO láká v dubnu na premiéru posledního Harryho Pottera a Hru o trůny

19. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2012

UVNITŘ VIDEA Hlavními dubnovými taháky filmového kanálu HBO budou pro diváky s největší pravděpodobností poslední díl Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti, konkrétně jeho první část, a druhá (dlouho očekávaná) řada fantasy seriálu Hra o trůny, který způsobem vyprávění může připomínat filmové zpracování Pána prstenů a zájemce zavede opět do sedmi království Západozemí. Z dalších premiér nabídne HBO například snímky Útěk ze Sibiře, Hlavně nezávazně nebo Rango.

DOKUMENT: Přehled premiér filmového kanálu HBO pro měsíc duben (PDF; 464 kB)

Hra o trůny II je pokračováním úspěšného seriálu z produkce HBO, realizovaného podle bestselleru Píseň ledu a ohně z pera George R.R. Martina. Premiéra úvodní epizody desetidílné fantasy proběhne pouhý den po její premiéře v USA. Současně s vysíláním na kanálu HBO se dílo objeví ve „filmové knihovně“ HBO On Demand. Další fantaskní dobrodružství se znovu odehrávají ve fiktivní krajině, kde léto trvá celá desetiletí a zima se může protáhnout na celý život. Hra o trůny startuje na HBO a HBO HD 2. dubna ve 21 hodin a od 9. dubna poběží každé pondělí ve 22 hodin.

ICTZ23

K TÉMATU: Fantasy drama Hra o trůny bude na HBO pokračovat od 2. dubna

První část adaptace sedmého dílu ze série bestsellerů o Harry Potterovi líčí rozhodující boj trojlístku hrdinů s čarodějem Voldemortem. Harry, Ron a Hermiona se vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničení Voldemortovy nesmrtelnosti v podobě viteálů. Čarodějnický učeň a jeho kumpáni se ocitají v nebezpečném světě, kde jejich přátelství prochází osudovými zkouškami. Harry objeví zapomenutou legendu o Relikvii smrti, jež by se mohla stát zdrojem Voldemortovy absolutní moci. Dobrodružství, laděné v temnějších tónech než předchozí potterovské příběhy, režíroval David Yates. Filmař, který má na svém kontě přepisy páté a šesté části série, natočil i závěrečnou kapitolu celé ságy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.