Hlavní navigace

HBO natočí lokalizovaný seriál pro český a slovenský trh

9. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 6. 2009

VIDEO UVNITŔ Placený filmový kanál HBO natočí lokalizovanou verzi seriálu In Treatment pro český a slovenský trh ale i další evropské trhy. Seriál, který získal ocenění Emmy a Zlatý globus je z původní produkce HBO, a bude mít své lokální mutace i Rumunsku, Maďarsku a Polsku. Informuje o tom server Mediálne.sk.

In Treatment je dramatický seriál z prostředí psychologické poradny. Každý díl má 20 minut, a psycholog v něm řeší problémy pacientů. Seriál kromě minimalistického děje vyniká i díky nízkým produkčním nákladům protože v jednom dílu obvykle vystupují jen dvě postavy. Mediálne.sk uvádí, že podobný původní americký seriál vysílala i veřejnoprávní Česká televize na programu ČT 2 každé pondělí večer. HBO ale o tuto verzi neměla zájem protože již byla jednou uvedena na neplaceném kanálu. Po třetí epizodě jsem si řekla, že bychom to neměli koupit ale rovnou natočit, uvedla managerka pro střední Evropu Linda Jensen.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.