Hlavní navigace

HBO překvapilo: Začalo streamovat své vysílání přes portál HBO GO

26. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – O možnosti streamovat klasické vysílání prostřednictvím této služby už zástupci filmového kanálu hovořili. Nikdy ale neuvedli, kdy přesně by to mělo být.

Překvapení si pro své klienty připravila společnost HBO Česká republika, provozovatel kanálů HBO a Cinemax. V rámci videoportálu HBO GO už nenabízí on-line na nelineární bázi pouze archiv filmů, seriálů, koncertů a dokumentů, ale také klasické HBO. Služba je zatím podle provozovatele pouze v testovacím režimu, a tak ji většina zákazníků pravděpodobně neuvidí. Jak si server DigiZone.cz ověřil, on-line vysílání HBO je dostupné nejen na webu www.hbogo.cz, kde se objevila v menu položka Živě, a pod ní pak volba kanálu, ale i v mobilních aplikacích.

MM socky3

Stránka s on-line lineárním vysíláním HBO. Fotku lze zvětšit.
Autor: Autor: repro foto HBO GO

Stránka s on-line lineárním vysíláním HBO. Fotku lze zvětšit.

K TÉMATU: HBO GO chystá řadu novinek, v jednání jsou mimo jiné operátoři Telefónica i UPC

O možnosti streamování vysílání HBO prostřednictvím portálu HBO GO už hovořil šéf česko-slovenské pobočky Ondřej Zach dlouhodobě, respektive o ní hovořil jako o pravděpodobné. HBO chtělo v dohledné době dostat službu také na konzole, jako je Playstation 3 a PS4. Ve Spojených státech je HBO GO dostupné taktéž na Chromecastu od Googlu – mini počítači, který se s televizorem propojuje skrze HDMI port. Přesto, že Chromecast je v České republice k sehnání například v obchodech Alza nebo CZC, oficiálně se zde ještě neprodává. Na vývoj lokální aplikace si je tak třeba ještě nějakou dobu počkat.

Některé pořady dostupné na HBO GO nemusejí jít v rámci lineárního streamingu přehrát.

Některé pořady dostupné na HBO GO nemusejí jít v rámci lineárního streamingu přehrát. Obrázek lze zvětšit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.