Hlavní navigace

Seriály budeme uvádět co nejrychleji od premiéry v USA, slibuje HBO

2. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 12. 2010

Co nejvíce se přiblížit premiérám amerických seriálů a nabídnout je tak divákovi co nejdříve. To bude do budoucna snaha tuzemské pobočky filmového kanálu HBO. Technologie se vyvíjí a je to tedy naprostá nutnost, uvedl šéf české verze této premiérové stanice Ondřej Zach v narážce na to, že mladí diváci si stahují především nejnovější tvorbu z internetu okamžitě po uvedení v USA.

ČTĚTE TAKÉ: HBO vstoupilo do iPhonů. Aplikaci stáhnete na iTunes

Zach jako příklad uvedl válečný seriál Pacific, který vznikal v produkci režiséra Stevena Spielberga a herce Toma Hankse. Britská Sky ho vysílala až měsíc po nás, pochlubil se šéf českého HBO. Z důvodu mnoha faktorů však není možné tento plán aplikovat na všechny seriály, diváci se ale mohou těšit podle tohoto postupu například na uvedení novinky Game of Thrones, která se bude v češtině pravděpodobně jmenovat Hra o trůny a na obrazovce se objeví v březnu nebo dubnu. Jsme také závislí na tom, kdy bude seriál dokončen, dodal Zach.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: První díly Scorseseho Impéria nabídne v prosinci exkluzivně pouze HBO OD

Generální ředitel společnosti HBO Česká republika také nastínil, že kanál by měl expandovat na internet. Podrobnosti však nechtěl prozradit. Počítáme s rozšířením služeb do internetových sítí, upustil novinářům mezi řečí na včerejší projekci seriálu Imperium: Mafie v Atlantic City, který se na obrazovce HBO objeví v lednu, Zach. V příštím roce se diváci mohou těšit z velkofilmů například na premiéry Avatara nebo snímku Princ z Persie: Písky času. Z dokumentů pak chystá HBO Nutnost volby nebo Generaci singles. Ročně chceme nabídnout čtyři až šest původních dokumentů, uvedl Zach.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.