Hlavní navigace

Seriály budeme uvádět co nejrychleji od premiéry v USA, slibuje HBO

Co nejvíce se přiblížit premiérám amerických seriálů a nabídnout je tak divákovi co nejdříve. To bude do budoucna snaha tuzemské pobočky filmového kanálu HBO. Technologie se vyvíjí a je to tedy naprostá nutnost, uvedl šéf české verze této premiérové stanice Ondřej Zach v narážce na to, že mladí diváci si stahují především nejnovější tvorbu z internetu okamžitě po uvedení v USA.

ČTĚTE TAKÉ: HBO vstoupilo do iPhonů. Aplikaci stáhnete na iTunes

Zach jako příklad uvedl válečný seriál Pacific, který vznikal v produkci režiséra Stevena Spielberga a herce Toma Hankse. Britská Sky ho vysílala až měsíc po nás, pochlubil se šéf českého HBO. Z důvodu mnoha faktorů však není možné tento plán aplikovat na všechny seriály, diváci se ale mohou těšit podle tohoto postupu například na uvedení novinky Game of Thrones, která se bude v češtině pravděpodobně jmenovat Hra o trůny a na obrazovce se objeví v březnu nebo dubnu. Jsme také závislí na tom, kdy bude seriál dokončen, dodal Zach.

NEPŘEHLÉDNĚTE: První díly Scorseseho Impéria nabídne v prosinci exkluzivně pouze HBO OD

Generální ředitel společnosti HBO Česká republika také nastínil, že kanál by měl expandovat na internet. Podrobnosti však nechtěl prozradit. Počítáme s rozšířením služeb do internetových sítí, upustil novinářům mezi řečí na včerejší projekci seriálu Imperium: Mafie v Atlantic City, který se na obrazovce HBO objeví v lednu, Zach. V příštím roce se diváci mohou těšit z velkofilmů například na premiéry Avatara nebo snímku Princ z Persie: Písky času. Z dokumentů pak chystá HBO Nutnost volby nebo Generaci singles. Ročně chceme nabídnout čtyři až šest původních dokumentů, uvedl Zach.

Našli jste v článku chybu?