Hlavní navigace

Světově první HD DVD od Toshiby v prodeji

31. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 3. 2006

Společnost Toshiba dnes začala prodávat jako první na světě HD DVD přehrávače, což je nový formát DVD přehrávačů. Jedná se o konkurenční produkt k technologii Blu-ray od Sony. Začíná tak bitva mezi těmito giganty o to, která z obou technologií ovládne trh. Podobný souboj proběhl u videokazet mezi formáty VHS a Betamax před pětadvaceti lety.

Jak HD DVD, tak Blu-ray znamenají novou generaci přístrojů, které jsou schopny pracovat s disky s mnohem větší kapacitou dat, než je běžné u dnešních disků. Největší využití této nové technologie se předpovídá s nástupem televize s vysokým rozlišením (HDTV), která je na množství dat mimořádně náročná.

Obě společnosti se teď snaží na svou stranu získat velké hráče jak z oblasti výrobců technologií, tak mediálních společností a distributorů. Už během dubna by se na trhu měly objevit první disky s filmy zaznamenanými na nosičích HD DVD.

Autor článku

Autor je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s.r.o. a v současné době předsedou Výkonné rady SPIR. Věnuje se marketingu, internetovému prostředí, médiím a příležitostnému moderování. Své občasné postřehy umisťuje na web Simindr.cz.