Hlavní navigace

HD kanál České televize prý nabídne kvalitu, ne kvantitu

Jiří Macich ml.

Jednou z nejočekávanějších technologických novinek na českém televizním trhu je v posledních měsících určitě vysílání veřejnoprávní České televize ve vysokém rozlišení. Náš sesterský server DigiZone.cz připravil na toto téma rozhovor s Rudolfem Popem, technickým ředitelem České televize. Ten mírní očekávání mnohých diváků: Naším cílem bylo i je, abychom měli určitý zdroj nativního signálu, který by mohl vyplnit plochu v programu. Jenže musíme očekávání diváků zreálnit, protože toho HD obsahu…

Jednou z nejočekávanějších technologických novinek na českém televizním trhu je v posledních měsících určitě vysílání veřejnoprávní České televize ve vysokém rozlišení. Náš sesterský server DigiZone.cz připravil na toto téma rozhovor s Rudolfem Popem, technickým ředitelem České televize. Ten mírní očekávání mnohých diváků: Naším cílem bylo i je, abychom měli určitý zdroj nativního signálu, který by mohl vyplnit plochu v programu. Jenže musíme očekávání diváků zreálnit, protože toho HD obsahu zdaleka nebude v roce 2010 tolik, jak mnozí předpokládají.

Připomínáme, že televizní vysílání ve vysokém rozlišení bude hlavní tematickou náplní již sedmé odborné konference Kulatý stůl, kterou opět pořádá DigiZone.cz. Mluvit se ale bude i o pokračování digitalizace pozemního vysílání. Sedmý Kulatý stůl se koná už 24. září 2009 od 9:00 a to v hotelu Jalta (Václavské náměstí 45, Praha 1). Pokud máte zájem o účast, nezapomeňte se včas registrovat. Pro členy našeho NetClubu je připravena sleva.

Našli jste v článku chybu?