Hlavní navigace

Hlad po HDTV kanálu ČT je, musí však opravdu vysílat v HD, myslí si Pekárek

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 7. 2009

Jako poslední kandidát na ředitele ČT vystoupil někdejší šéf dabingu Filmových ateliérů Barrandov Radomír Pekárek. Připomněl svůj profesní život, který je svázán s filmovým i televizním prostředím. Pekárek si pochválil především zkušenost z Barrandova. Co jsem chtěl a měl jsem udělat, vždy jsem musel přesvědčit investora a majitele o návratnosti investice, konstatoval.

Pekárek řekl, že ČT musí do budoucna obhájit především veřejnoprávní pozici. Rád by také navrátil dobrou pověst u svých klientů – koncesionářů. V ČT zacházíme s prostředky daňových poplatníků, když bych to zjednodušil, uvedl Pekárek. ČT 1 by měl mít podle něj zvýšený podíl dramatu, ČT 2 by měl být naopak vzdělávacím programem. ČT 24 jednoznačně zpravodajské a ČT 4 sportovní pořady, uvedl Pekárek. Promluvil také o chystaném pátém programu v HDTV.

ICTZ23

Hlad po tomto programu bude. Jde o to, aby se vysílaly opravdu pořady v HD kvalitě a ne upconvertované, řekl Pekárek. Pekárek by rád provedl komplexní audit a následně uvažoval o restrukturalizaci či úspoře lidí. Do půl roku bych rád radě předložil plán na šestileté období. Nabízím efektivnější hospodaření s financemi koncesionářů, uvedl Radomír Pekárek.

ČTĚTE TAKÉ: Radomír Pekárek: ČT 1 a ČT 2 vyčistím od zpráv a publicistiky

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.