Hlavní navigace

Hlasí vám NOD32 nákazu Win32/adware.lastdefender?

Jiří Macich ml.

Několik čtenářů nás nezávisle na sobě upozornilo, že od odpolední aktualizace číslo 3034 virové databáze populární antivir NOD32 ve velkém hlásí u řady EXE souborů nalezenou infekci Win32/adware.lastdefender, přičemž konkurenční antiviry žádnou nákazu nevidí a velmi pravděpodobně se jedná o planý poplach. Sami jsme si to vyzkoušeli v praxi a popisované chování zmíněného antiviru můžeme potvrdit.

Doba čtení: do minuty

Několik čtenářů nás nezávisle na sobě upozornilo, že od odpolední aktualizace číslo 3034 virové databáze populární antivir NOD32 ve velkém hlásí u řady EXE souborů nalezenou infekci Win32/adware.las­tdefender, přičemž konkurenční antiviry žádnou nákazu nevidí a velmi pravděpodobně se jedná o planý poplach. Sami jsme si to vyzkoušeli v praxi a popisované chování zmíněného antiviru můžeme potvrdit.

Před několika minutami vyšla další aktualizace (číslo 3035), po které v těch samých souborech už NOD32 žádnou infekci nevidí. Pokud vám tedy NOD32 hlásí nákazu Win32/adware.las­tdefender, doporučujeme aktualizovat virovou databázi a provést test znovu.

Našli jste v článku chybu?