Hlavní navigace

Hlasí vám NOD32 nákazu Win32/adware.lastdefender?

Jiří Macich ml.

Několik čtenářů nás nezávisle na sobě upozornilo, že od odpolední aktualizace číslo 3034 virové databáze populární antivir NOD32 ve velkém hlásí u řady EXE souborů nalezenou infekci Win32/adware.lastdefender, přičemž konkurenční antiviry žádnou nákazu nevidí a velmi pravděpodobně se jedná o planý poplach. Sami jsme si to vyzkoušeli v praxi a popisované chování zmíněného antiviru můžeme potvrdit.

Několik čtenářů nás nezávisle na sobě upozornilo, že od odpolední aktualizace číslo 3034 virové databáze populární antivir NOD32 ve velkém hlásí u řady EXE souborů nalezenou infekci Win32/adware.las­tdefender, přičemž konkurenční antiviry žádnou nákazu nevidí a velmi pravděpodobně se jedná o planý poplach. Sami jsme si to vyzkoušeli v praxi a popisované chování zmíněného antiviru můžeme potvrdit.

Před několika minutami vyšla další aktualizace (číslo 3035), po které v těch samých souborech už NOD32 žádnou infekci nevidí. Pokud vám tedy NOD32 hlásí nákazu Win32/adware.las­tdefender, doporučujeme aktualizovat virovou databázi a provést test znovu.

Našli jste v článku chybu?
17. 4. 2008 23:47
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Je vidět, že nemáte děti, ale zřejmě máte počítačově znalou a uvědomělou ženu :-)
17. 4. 2008 23:37
No není lepší používat hlavu a nenechávat různé ty anti-kdo ví co všechno čistit automaticky, atd. Na techniku nikdy nemůže být 100% spolehnutí, protože techniku dělá člověk a na toho není 100% spolehnutí ;). Je snad jasné, že jestli mám svoji ucelenou skupinu programů na disku a najednou mi antivir hlásí, že je to plné virů, tak je asi někde chyba. Pokud to ale antivir hned maže, tak to je napováženou. Stačí používat hlavu - instalovat z ověřených zdrojů a ne každou pitomost. Na svém PC jsem n…