Hlavní navigace

Hlava zrušeného Ministerstva informatiky je poradcem Telefoniky O2

29. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalý první muž Ministerstva informatiky, Vladimír Mlynář, se stává oficiálním poradcem telekomunikační společnosti Telefonica O2 v segmentu e-Governmentu. Informaci jako první přinesl server Ekonom.cz, který se opírá o oficiální tiskové prohlášení mluvčího O2 Martina Žabky. „Vladimír Mlynář se aktivně podílí na přípravě našich služeb v oblasti e-Governmentu, spolupráce funguje na externí bázi," uvedl Žabka. Bližší informace ovšem Žabka sdělit odmítl. Spolupráci potvrdil také Mlynář: „S…

Bývalý první muž Ministerstva informatiky, Vladimír Mlynář, se stává oficiálním poradcem telekomunikační společnosti Telefonica O2 v segmentu e-Governmentu. Informaci jako první přinesl server Ekonom.cz, který se opírá o oficiální tiskové prohlášení mluvčího O2 Martina Žabky.

BRAND23 Workshop

„Vladimír Mlynář se aktivně podílí na přípravě našich služeb v oblasti e-Governmentu, spolupráce funguje na externí bázi," uvedl Žabka. Bližší informace ovšem Žabka sdělit odmítl. Spolupráci potvrdil také Mlynář: „S Telefonikou mám od dubna uzavřenou konzultační smlouvu jako poradce pro strategii," sdělil exministr. V březnu skončila Mlynářova spolupráce s ministerstvem financí, kde působil jako osobní poradce ministra Miroslava Kalouska.

Podle vyjádření Ekonomu byl za Mlynářova funkčního období prodán Český Telecom prodán španělské Telefónice za 82,6 miliard korun a byly připraveny zákony, které dnes definují podobu elektronizace státní správy (zákon o elektronických komunikacích, zákony umožňující přechod k digitalizaci, elektronická podání).

(Ekonom.cz)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).