Hlavní navigace

Hlavní zprávy budou pro TV Barrandov připravovat redaktoři časopisu Týden

Lukáš Polák

Šéfredaktor Týdne František Nachtigall ve svém úvodním sloupku čtenářům zdůraznil, že jde o vůbec první pevné propojení tištěných a televizních médií v České republice.

Doba čtení: 1 minuta

Majitel největší mediální agentury na českém trhu, podnikatel Jaromír Soukup, ještě více využije toho, že mu kromě vydavatelství Empresa Media patří také plnoformátová televize Barrandov. František Nachtigall, šéfredaktor časopisu Týden, který do portfolia Empresy patří, ve svém sloupku čtenářům uvedl, že hlavní zpravodajskou relaci stanice budou vyrábět právě redaktoři tohoto magazínu. V editorialu dokonce hovoří o nové éře zpravodajství.

K TÉMATU: Hlavní zpravodajská relace Barrandova bude začínat v 18:45 pod názvem První zprávy

Je to poprvé v Česku, kdy dochází k tak pevnému propojení tištěných a televizních médií, uvádí Nachtigall a slibuje: Zaručuji vám, že budeme pracovat podle našich zásad, budeme objektivní, nesmlouvaví, budeme odhalovat korupci, hlídat politiky na každém kroku. Televizní diváci by podle jeho slov neměli přijít o významné události, vlastní kauzy a vůbec vše, co je pro zpravodajskou relaci opravdu důležité. Už dříve bylo oznámeno, že moderátory budou Jana Adamcová, Jiří Chum a Petr Lesák.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov mění majitele, od Tomáše Chrenka ji kupuje Jaromír Soukup

Barrandovu se podařilo nasazením hlavního zpravodajství předběhnout všechny velké plnoformátové televize. Bude je vysílat už od 18:45. Hlavní zpravodajská relace se nakonec nejmenuje První zprávy, jak bylo původně avizováno, ale Hlavní zprávy. Barrandov dosud vysílal jen krátké Rychlé zprávy v pozdějších časech okolo 22:00 hod. Dříve měl Hlavní zprávy a letos si krátce vyzkoušel i publicistický formát Dobrý večer, Česko!, který se v čase od 20:00 neuchytil.

Našli jste v článku chybu?