Hlavní navigace

HN: Vyhledávání si můžete usnadnit

Martin Kopta

Tištěnými médii je nám internetovým novinářům často vyčítána plytkost, upovídanost a povrchnost. Když však v tištěném periodiku vyjde nějaký článek o Internetu, snaží se nám noviny ve všech nectnostech vyrovnat. Tam, kde si obvykle v jiných případech zvou odborníka, cítí se v případě Internetu okamžitě „papíroví novináři“ povoláni sami. Posuďte. Článek Josefa Vališka, který Hospodářské noviny vydaly v úterý pod názvem Pátrání v hlubinách webu si lze usnadnit, pojednává o všem možném, jen o…

Tištěnými médii je nám internetovým novinářům často vyčítána plytkost, upovídanost a povrchnost. Když však v tištěném periodiku vyjde nějaký článek o Internetu, snaží se nám noviny ve všech nectnostech vyrovnat. Tam, kde si obvykle v jiných případech zvou odborníka, cítí se v případě Internetu okamžitě „papíroví novináři“ povoláni sami. Posuďte.

Článek Josefa Vališka, který Hospodářské noviny vydaly v úterý pod názvem Pátrání v hlubinách webu si lze usnadnit, pojednává o všem možném, jen o usnadnění vyhledávání na webu nepadne ani zmínka. Zato se dozvíme, že existují prohlížeče, přičemž hodně lidé používají jakýsi Internet Explorer, který lze stáhnout z Atlasu, a že pokud něco hledáme, měli bychom si o tom raději nejdřív něco přečíst na webu, a pak použít některý z vyhledavačů. Inu ano, pěkně jste to napsal, pane Vališko.

Našli jste v článku chybu?