Hlavní navigace

Hodinky Pebble pro chytré telefony nabraly 3 miliony na výrobu

Patrick Zandl

Chytré hodinky, které spolupracují s iPhone, původně potřebovaly na první várku prodeje za 100 000 dolarů. Během pár dní se sešly přes Kickstarter objednávky za třicetinásobek.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavý úspěch se podařil projekt Pebble. Ten založil nedávno Eric Migicovsky, když vymyslel hodinky s displejem na bázi elektronického papíru, které budou propojeny s chytrým telefonem. Podobných hodinek sice existuje celá řada, ale většinou umí komunikovat jen s Android telefony a navíc bývají vybaveny LCD displejem, rychle jim dochází baterka a bývají dosti přetechnizované, čímž ale také méně použitelné.

Projekt Pebble společnosti InPulse je druhým pokusem o hodinky, s těmi prvními se InPulse dostal do Y-Combinatoru. Nyní se Eric rozhodl hledat zákazníky pro první sérii hodinek přes KickStarter, server, který umožňuje crowdfunding, sběr prostředků od lidí na konkrétní úkol. 

Blíže o crowdfundingu jako metodě sběru prostředků na zajímavé projekty píšeme zde

A Pebble překonal všechny rekordy, když za pár dní namísto požadovaných 100 000 dolarů sehnal přes tři miliony dolarů. Požadovaných sto tisíc dolarů investic získal InPulse už za dvě hodiny. A milion dolarů nasbíral Pebble za 28 hodin. Cena hodinek přitom začíná od 115 dolarů. 

Pebble na Kickstarteru

Zajímavé také je to, jak rychle se informace o projektu šířila. Původně o ní napsal server Engadget a ten také strhl lavinu zájmu, když upozornil na zajímavé rozdíly těchto hodinek od jiných hodinek pro chytré telefony. Záhy se přidalo The Verge, Gizmodo, NYTimes a další a další.

BRAND temata

Je to skvělá reklama nejenom pro Pebble, ale také pro Kickstarter, jehož je to zatím nejúspěšnější počin v „syndikování peněz“.

Hlavní výhodou Pebble je bezproblémová spolupráce s iPhone, kterou tvůrci (tým šesti lidí) docílili začleněním do programu Made for iPhone (MFi), v rámci něhož mohou vyrábět hardware kompatibilní se třicetipinovým systémovým konektorem Apple iOS zařízení.