Hlavní navigace

Hodnota Facebooku je už větší než 80 miliard dolarů

8. 3. 2011
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Minulý týden jsme přinesli informaci o tom, že investiční společnost General Atlantic koupila 0,1 procenta akcií ve firmě provozující sociální síť Facebook za 65 milionů dolarů, čímž ocenila celou firmu na 65 miliard dolarů. Neuběhl ani týden a hodnota Facebooku se zvedla o dalších témeř 20 miliard dolarů na 82,5 miliard dolarů. Novináři tak dovozují z nedávného prodeje balíku 80 tisíc akcií Facebooku, které se v aukci na serveru SharesPost prodaly, kus za 33 dolarů. Facebook může přitom v…

Minulý týden jsme přinesli informaci o tom, že investiční společnost General Atlantic koupila 0,1 procenta akcií ve firmě provozující sociální síť Facebook za 65 milionů dolarů, čímž ocenila celou firmu na 65 miliard dolarů.

Neuběhl ani týden a hodnota Facebooku se zvedla o dalších témeř 20 miliard dolarů na 82,5 miliard dolarů. Novináři tak dovozují z nedávného prodeje balíku 80 tisíc akcií Facebooku, které se v aukci na serveru SharesPost prodaly, kus za 33 dolarů. Facebook může přitom v budoucnu prodat dalších 2,5 miliardy akcií.

Zdroj: All Facebook

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.