Hlavní navigace

Hodnotitel Radia Wave pracuje jako asistent poslankyně Mazuchové

20. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 11. 2008

Analytik Rady Českého rozhlasu Radek Vogl, který pro radní zpracovává posudky na vysílání Radia Wave a je autorem chybného překladu textu písně Swastika Eyes od skotské skupiny Primal Scream, na jehož základě radní obvinili Radio Wave z propagace fašismu, pracuje zároveň jako asistent poslankyně Lenky Mazuchové (ČSSD). Vyplývá to z internetových stránek Poslanecké sněmovny.

ICTZ23

Hodnotitelé jednotlivých stanic ČRo, které si najímá Rada ČRo, mají posuzovat vysílání a mj. také vyváženost zpravodajství včetně politických zpráv. Mluvčí a místopředsedkyně Rady ČRo Dana Jaklová na dotaz serveru DigiZone.cz, zda radní o Voglově aktivitě v Poslanecké sněmovně vědí, neodpověděla. Bez odpovědi zůstala také otázka, zda si Rada ČRo stanovila pro své hodnotitele nějaká kritéria, například že by neměli pracovat pro žádnou politickou stranu nebo její zástupce v parlamentu.

Radní chtějí v prosinci provést revizi práce všech hodnotitelů, včetně Radka Vogla. Slibují, že z nedávného chybného překladu písně Swastika Eyes vyvodí vůči Voglovi důsledky. Způsob „hodnocení hodnotitelů“, ani na jak dlouho Rada uzavírá s hodnotiteli smlouvu o spolupráci, ovšem mluvčí rozhlasové rady také na dotaz serveru DigiZone.cz nesdělila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.