Hlavní navigace

Hokejová Slavie nezačíná na čas, ČT vyklidila její zápasy z ČT 2

7. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 3. 2007

Příznivci HC Slavia Praha už neuvidí její extraligové zápasy na programu ČT 2. Hokejový klub totiž nedodržuje smlouvu o vysílání uzavřenou mezi Českou televizí (ČT), společností BPA Sport Marketing a Asociací profesionálních klubů ledního hokeje (APK). Uvádí ČT a má pro to i jasný důkaz: Smlouva stanoví zahájení zápasů na 17 hodin, tedy na vysílací čas pořadu Buly na ČT 2. Všech zbylých sedm klubů tuto smluvní podmínku plní bez potíží, pouze HC Slavia Praha začátky utkání svévolně změnila. Zájemci o slávistický hokej o něj ale nepřijdou úplně. Česká televize totiž zápasy odvysílá na programu ČT 4 Sport, který může pružněji reagovat na časové změny.

Slavia má i přes nynější odsun na ČT 4 Sport šanci vrátit se na dostupnější druhý program. Mluvčí České televize Martin Krafl na závěr tiskové zprávy uvádí: Česká televize současně využívá veškerých prostředků, aby všechna semifinálová utkání play-off extraligy byla vysílána opět na programu ČT 2, a to v čase staveném zmíněnou smlouvou.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.