Hlavní navigace

Hospodářské noviny: ČT čekají finanční problémy

19. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 5. 2009

Podle dnešního vydání deníku Hospodářské noviny bude muset Česká televize propouštět. Na razantní šetření podle listu upozorňují radní i politici. Horizont, kdy by veřejnoprávnímu médiu měly dojít peníze, stanovily Hospodářské noviny na rok a půl. Už letos se přitom může stát, že televize bude muset významněji šetřit a propouštět.

ČTĚTE TAKÉ: Pavel Zuna končí na Primě, televize po něm chtěla, aby více šetřil

Televize pracuje již několik let s vyrovnaným rozpočtem, ovšem výše koncesionářských poplatků se podle listu stále zvyšovala. I samotným management přiznal, že ČT čekají problémy. Bodem zlomu, kdy se začnou čerpat peníze, které má televize ,stranou‘, ve fondu televizních poplatků, je přelom let 2010 a 2011. Mezi roky 2013 a 2014 bude fond prázdný, uvedl pro Hospodářské noviny obchodní ředitel ČT Robert Kvapil. Deník odhaduje, že veřejnoprávní médium tak čekají ještě větší problémy, než je např. zaplacení třísetmilionové pokuty.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: ČT musí zaplatit do příštího týdne 300 milionů

Prvním problémem je např. placení souběžného analogového a digitálního vysílání, které je však v období přechodu nutností. Další finance podle HN polyká také rostoucí počet vysílacích hodin. Tady se však management odvolává na rostoucí ceny energií, práce a na inflaci. List uvádí, že problémem za současného generálního ředitele Jiřího Janečka bylo především neustálé nabírání nových zaměstnanců. Právě tady bude ČT pravděpodobně ještě letos šetřit. V polovině června by měl být hotov personální audit. Výsledkem bude doporučení na uvolnění některých pracovních míst, uvádí HN.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.