Hlavní navigace

Windows Live Hotmail má na blacklistu smtp.nextra.cz

6. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtenář Jan Frič nás upozornil, že smtp.nextra.cz se ocitl na blacklistu freemailové služby Windows Live Hotmail, kterou používají miliony uživatelů po celém světě. Bohužel se náš server smtp.nextra.cz ocitl na interním blacklistu u Hotmailu. V současné době s tím nedokážeme nic udělat, sdělil našemu čtenáři Jan Zindera, specialista technické podpory. E-maily odeslané uživatelům služby Windows Live Hotmail přes SMTP server patřící telekomunikačnímu operátorovi GTS Novera se tak prý vracejí a…

Čtenář Jan Frič nás upozornil, že smtp.nextra.cz se ocitl na blacklistu freemailové služby Windows Live Hotmail, kterou používají miliony uživatelů po celém světě. Bohužel se náš server smtp.nextra.cz ocitl na interním blacklistu u Hotmailu. V současné době s tím nedokážeme nic udělat, sdělil našemu čtenáři Jan Zindera, specialista technické podpory. E-maily odeslané uživatelům služby Windows Live Hotmail přes SMTP server patřící telekomunikačnímu operátorovi GTS Novera se tak prý vracejí a nejsou doručeny adresátům.

Informace jsme si samozřejmě ověřovali u GTS Novery. Je možné, že pokud nějaký z našich klientů rozešle větší množství spamu, přes náš SMTP server může dojít k tomu, že se server ocitne na blacklistu, uvedl pro Lupu Michal Pavlič z oddělení péče o zákazníky. Pokud se něco podobného stane, požádáme o vyjmutí s blacklistu a učiníme určitá opatření, aby se již toto ze strany zákazníka neopakovalo. Zákazníci společnosti GTS Novera prý mohou použít libovolný SMTP server, takže lze v případě problémů např. sáhnout po SMTP serveru freemailové služby. Pokud má náš zákazník zájem využívat jiné než námi přidělené SMTP servery, není mu v tom samozřejmě nijak bráněno, to záleží pouze na něm, dodal Michal Pavlič.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).