Hlavní navigace

HP a tablety? Počítá se i s Windows 7

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Hewlett-Packard (HP) nehodlá při výrobě tabletů vsadit pouze na systém WebOS, který získala při akvizici společnosti Palm. Známý výrobce počítačů nedávno vyhlásil, že chce WebOS nasazovat i na své budoucí tablety. Zároveň si nechal registrovat značku PalmPad. Neznamená to ovšem, že by Hewlett-Packard u těchto zařízení úplně zanevřel na Windows 7, přestože nebyl na seznamu výrobců, kteří podle šéfa Microsoftu ještě letos uvedou nové tablety právě s Windows 7. Steve Ballmer konkrétně…

Společnost Hewlett-Packard (HP) nehodlá při výrobě tabletů vsadit pouze na systém WebOS, který získala při akvizici společnosti Palm. Známý výrobce počítačů nedávno vyhlásil, že chce WebOS nasazovat i na své budoucí tablety. Zároveň si nechal registrovat značku PalmPad. Neznamená to ovšem, že by Hewlett-Packard u těchto zařízení úplně zanevřel na Windows 7, přestože nebyl na seznamu výrobců, kteří podle šéfa Microsoftu ještě letos uvedou nové tablety právě s Windows 7. Steve Ballmer konkrétně mluvil o těchto výrobcích: Asus, Dell, Samsung, Sony a Toshiba.

Hewlett-Packard ale chystá tablet Slate 500 s dotykovým displejem o úhlopříčce 8,9 palce a právě se systémem Windows 7. Tento tablet by měl být vybaven procesorem Intel Atom s taktovací frekvencí 1,6 GHz. Hewlett-Packard pracuje s myšlenkou, že tablety s Windows 7 by se mohly zabydlet hlavně ve firemním prostředí. Ošizeni by tak v nabídce produktů společnosti Hewlett-Packard neměli být ani ti zákazníci, kteří si nyní stěžují, že po uvedení iPadu začínají tablety od osobních počítačů sklouzávat někam mezi chytré telefony a spotřební elektroniku. (LinuxDevices­.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).