Hlavní navigace

HP PalmPad s WebOS začátkem příštího roku?

23. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hewlett-Packard uvede svůj vlastní tablet se systémem WebOS někdy začátkem příštího roku. V průběhu konferenčního hovoru k oznámení hospodářských výsledků to novinářům potvrdil Todd Bradley, šéf divize osobních počítačů. Hewlett-Packard získal WebOS v rámci akvizice společnosti Palm. S tabletem vybaveným WebOS má v plánu oslovit řadové uživatele a konkurovat tak iPadu. Bližší informace však Todd Bradley už nechtěl prozradit. Otázkou tak zůstává i název chystaného zařízení, ale mohlo by se…

Hewlett-Packard uvede svůj vlastní tablet se systémem WebOS někdy začátkem příštího roku. V průběhu konferenčního hovoru k oznámení hospodářských výsledků to novinářům potvrdil Todd Bradley, šéf divize osobních počítačů. Hewlett-Packard získal WebOS v rámci akvizice společnosti Palm. S tabletem vybaveným WebOS má v plánu oslovit řadové uživatele a konkurovat tak iPadu. Bližší informace však Todd Bradley už nechtěl prozradit. Otázkou tak zůstává i název chystaného zařízení, ale mohlo by se jmenovat PalmPad. Hewlett-Packard si nechal tento název zaregistrovat.

Hewlett-Packard nadělá dost tajností i okolo tabletu Slate 500. Nedávno sice firma potvrdila, že s uvedením tohoto tabletu s Windows 7 počítá i po akvizici Palmu, ale není jasno, kdy se objeví na trhu. Todd Bradley neurčitě řekl, že v brzké budoucnosti Hewlett-Packard uvede produkt založený na technologii Microsoftu. To by tedy mohl být právě Slate 500. Šéf Microsoftu Steve Ballmer před časem oznámil, že ještě letos uvedou vlastní tablety s Windows 7 společnosti Asus, Dell, Samsung, Sony a Toshiba. Je tedy možné, že se k nim bude chtít přidat i Hewlett-Packard. (Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).