Hlavní navigace

HP představuje notebook s výdrží 24 hodin

9. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snad každého uživatele notebooku trápí, když se mu uprostřed rozdělané práce vybije baterie a v dosahu není použitelná el. zástrčka. Zejména nové subnotebooky se předhánějí v dlouhé výdrži baterií, ale flek jim všem chce dát společnost Hewlett-Packard, která představila nový notebook HP EliteBook 6930p, jenž se chlubí možnou výdrží až 24 hodin. Na baterii tedy teoreticky může fungovat celý den. Jeho cena začíná na 1 199 dolarech, ovšem je třeba dokoupit ještě speciální baterie, které právě až…

Snad každého uživatele notebooku trápí, když se mu uprostřed rozdělané práce vybije baterie a v dosahu není použitelná el. zástrčka. Zejména nové subnotebooky se předhánějí v dlouhé výdrži baterií, ale flek jim všem chce dát společnost Hewlett-Packard, která představila nový notebook HP EliteBook 6930p, jenž se chlubí možnou výdrží až 24 hodin. Na baterii tedy teoreticky může fungovat celý den. Jeho cena začíná na 1 199 dolarech, ovšem je třeba dokoupit ještě speciální baterie, které právě až celodenní provoz zajistí.

cif-tip-firmy

Konstrukčně se jedná o klasický notebook s displejem 14,1" a hmotností 2,1 kilogramu. Zmíněný nejlevnější model oplývá procesorem Intel Core 2 Duo P8400 taktovaným na 2,26 GHz a dále 2 GB operační paměti, grafikou Intel GMA 4500MHD, pevným diskem s kapacitou 160 GB, Blu-ray mechanikou, čtečkou paměťových karet SD/MMC, HD zvukem a webovou kamerou s rozlišením 2 Mpix.

Rozšíření je možné například díky Express Card slotu, trojici portů USB 2.0, jednomu portu FireWire a výstupu pro externí VGA monitor. Připojit je možné i mikrofon, reproduktory či sluchátka. Kontektivitu vedle analogového modemu obstarává také gigový ethernet, podpora WiFi standardů 802.11a/b/g/draft-n a Bluetooth 2.0. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.