Hlavní navigace

HP uvolnilo aplikační framewrok Enyo, pokračuje v otevírání kódu webOS

26. 1. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Po prosincovém oznámení o tom, že otevře všem zájemcům kód operačního systému webOS, zveřejnilo HP včera podrobnosti o tom, kdy a jak přesně to udělá. Celý procesu přechodu na open-source má být dokončen v září. Aplikační framework Enyo, použitý na povedeném, ale bohužel mrtvě narozeném tabletu TouchPad, je k dispozici počínaje dnešním dnem, a to včetně všech souvisejících vývojářských nástrojů.

Po prosincovém oznámení o tom, že otevře všem zájemcům kód operačního systému webOS, zveřejnilo HP včera podrobnosti o tom, kdy a jak přesně to udělá. Celý procesu přechodu na open-source má být dokončen v září.

Aplikační framework Enyo, použitý na povedeném, ale bohužel mrtvě narozeném tabletu TouchPad, je k dispozici počínaje dnešním dnem, a to včetně všech souvisejících vývojářských nástrojů.

Až bude přechod na open-source dokončen, operační systém, který HP zdědilo po převzetí legendárníhgo výrobce kapesních počítačů a telefonů Palm, se bude jmenovat Open webOS 1.0. Bude to stačit k jeho přežití?

Zdroj: HP webOS Developer Blog

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).