Hlavní navigace

HP uvádí první notebook s vestavěným ovládáním gesty ve vzduchu

19. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Leap Motion“, čtenářům Lupy známý už od jara, se ve vestavěném provedení poprvé objeví u HP, zatím však jen na zkoušku v jediném modelu.

HP uvádí světově první notebook s vestavěným snímačem Leap Motion. Se samostatnou verzí připojovanou přes USB se mohli zvědavci seznámit v Praze už na jaře na setkání „Pioneers Unplugged“. (Mimochodem, „Pioneers Unplugged“ se v pražském TechSquare sejdou podruhé už za týden, 26. září.)

HP umístilo snímač zatím do jediného modelu, a to do našlapaného sedmnáctipalcového HP Envy17 Leap Motion Special Edition. Ten patrně proto nemá snímač otisku prstu.

HP Envy17 Leap Motion SE
Autor: HP

HP Envy17 Leap Motion SE

Předváděcí kousek tohoto modelu si osahali v The Verge a mají jednak pochybnosti o vhodnosti umístění snímače napravo, jednak upozorňují na to, že od snímače musíte držet určitou vzdálenost, aby ruce dobře rozeznával. Určitě je nutno ruku nebo ruce zvednout do výšky nad snímač. Na plynulé a nenamáhavé přecházení mezi užíváním Leap Motion a rozhraní ostatních, jako dotykové obrazovky, klávesnice nebo dotykové plochy, to tedy nevypadá.

Upozorňují i na to, že zapnutý Leap Motion rychle vysává baterii. HP proto umístil na klávesnici funkční kombinaci na jeho rychlé zapnutí nebo vypnutí a sám doporučuje využívat snímače jen při provozu ze síťového napájení.

Aplikace ovladatelné skrze Leap Motion, popřípadě doplňky pro systém, lze získat z Airspace — z „aplikačního obchodu“ pro Leap Motion.

HP Envy17 Leap Motion SE se bude v Americe prodávat za $1050, což podle The Verge vychází podobně jako srovnatelný běžný HP Envy a k němu dokoupený Leap Motion pro USB. V USA půjde notebook předobjednat od 16. října. Z ohlášení HP zatím nevyplývá, na které jiné trhy se také dostane.