Hlavní navigace

Hra The Sims Social přichází na Facebook

18. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hru The Sims, simulující lidskou společnost, možná znáte. Nyní přichází i na Facebook jako online hra pro více hráčů.

Hráči si tvoří vlastní postavičky simíků (hlavní prvek všech her série The Sims) libovolného vzhledu a prožívají s nimi všechny slasti i strasti společenského života, mezi něž patří i navazování různých vztahů se skutečnými přáteli na Facebooku.

Ve hře The Sims Social hráči experimentují se životem, upravují si domovy v mnoha různých stylech a vytvářejí vlastní příběhy, či dokonce skandály s ostatními simíky, které potkávají ve hře. Bez ohledu na to, jestli budou právě prožívat milenecký vztah nebo zuřit nad zlomyslností úhlavního soka, záleží jen na nich, zda se vtělí do role nejlepšího přítele či noční můry. 

The Sims Socials

The Sims Socials na Facebooku.

The Sims Social rovněž představují příležitost k rozvíjení a obohacování životů, kariér a příbytků simíků. Kromě klasických předmětů z The Sims obsahují The Sims Social reálné předměty z každodenního života, jako jsou výrobky značek Dr Pepper, Dunkin’ Donuts či Toyota, poskytující extra bonusy a výhody ve chvílích, kdy je hráč potřebuje.

Koncept The Sims Social je vyvrcholením úzké spolupráce mezi studiem The Sims a společností Playfish, jež dokázala skvělým způsobem zúročit deset let úspěšné existence The Sims ve „svém“ oboru, kterým jsou právě sociální sítě. 

„Když jsme pracovali na vývoji The Sims Social, bylo pro nás důležité, abychom do hry zapracovali všechny jemné nuance, které The Sims Studio v průběhu let dotáhlo k dokonalosti. Následně jsme je zkombinovali s tím, co my, Playfish, umíme nejlépe – vyvíjet moderní společenské hry,“ řekl John Earner, generální manažer londýnského studia Playfish. „Naše bohaté znalosti fungování herního prostředí na Facebooku nám pomáhají ve schopnosti i nadále pravidelně poskytovat nové dynamické herní prvky, úkoly a aktualizace, díky nimž je hraní The Sims Social stále atraktivní a zábavné.“

CIF - osobnosti

Hráči mohou ve hře prostřednictvím aktualizací stavů na svých zdech na Facebooku vzájemně sdílet úspěchy, žertíky i jiné události. Mohou být například cyničtí a pokusit se rozbořit šťastný vztah někoho jiného tím, že dotyčného simíka požádají, aby se rozešel se svým partnerem či partnerkou. Anebo mohou kamarádům říct, že s nimi právě tančili nebo jim zazpívali písničku, aby je potěšili.

The Sims Social rovněž obsahují novinkovou funkci „záznamu“, která hráčům umožňuje vidět, co přesně jim, nebo jejich příbytkům, jiní hráči provedli, zatímco byli pryč. Uvidí například, jak k nim přišel na návštěvu kamarád a uvařil jídlo či spravil kytaru, anebo budou se skřípěním zubů sledovat, jak jim neoblíbený simík dal pavouka do záchodu či rybu do postele.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).