Hlavní navigace

Hradbu mlčení ohledně Regionální sítě 8 prolomí Radiokomunikace příští týden

Lukáš Polák

Jediným známým klientem tohoto multiplexu je v tuto chvíli křesťanská televize Noe. Digitální síť by měla podle předpokladů operátora pokrýt signálem 50 až 60 % české populace.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Programová nabídka Regionální sítě 8, jejíž budování v současné době dokončují České Radiokomunikace, bude známa už příští týden, konkrétně 24. června. Vyplývá to z pozvánky, kterou dnes zaslal telekomunikační operátor novinářům do pražského Hotelu Kempinski. Tiskové konference se zúčastní kromě generálního ředitele Českých Radiokomunikací Martina Gebauera i ředitel pro regulaci Marcel Procházka. Která z televizí se v multiplexu objeví, není známo ani díky pozvánce, protože operátor schoval další osazenstvo tiskové konference do kategorie hosté.

K TÉMATU: České Radiokomunikace mají prvního klienta pro krajskou síť DVB-T. Víme, kdy ji spustí

WT100_Podcasty Dan Tržil4

Kromě televize Noe, která již zařazení do nového multiplexu potvrdila, se hovoří také o chystané kulinářské stanici Food Channel. Její mediální zástupkyně Erika Luzsicza ale tuto informaci nepotvrdila, takže se pohybuje zatím v rovině spekulací. Regionální síť 8 by měla fungovat jako alternativa pro televize, které nechtějí pokrýt pozemním digitálním signálem celou republiku, ale zároveň chtějí zasáhnout klíčové oblasti, mezi nimiž nebudou chybět všechna krajská města. Multiplex by měl podle očekávání operátora zasáhnout přibližně 50 až 60 % populace republiky.

Server DigiZone.cz se akce zúčastní a přinese z ní on-line zpravodajství.