Hlavní navigace

Hradec Králové/Pardubice: dnes tu ČRa výrazně posilují Multiplex 3

15. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČRa
AKTUALIZOVÁNO, UVNITŘ PODROBNÁ MAPA – Jak jsme vás informovali minulý týden, dnešním dnem se – pětinásobně – navyšuje vyzářený výkon ze stanoviště Krásné 19, okres Chrudim.

AKTUALIZOVÁNO, 13:10 hod.: uvnitř podrobná mapa nového pokrytí ke stažení.

České Radiokomunikace (ČRa) navýší výkon v Multiplexu 3, kanál 34, z 10 kW na 50 kW (ERP).

Opakovat se nebudu a rovnou vás přesměruji na náš článek z minulé středy: České Radiokomunikace zvýší pokrytí třetího multiplexu v Pardubickém kraji.

A protože jsem v diskusi zaregistroval poznámky na téma názvu vysílače, resp. stanoviště, je třeba říci, že jistý zmatek panuje už u ČRa. V seznamu „Přehled TV vysílačů“ je název „Hradec Králové/Pardubice“, v tiskové zprávě a na webu Digistranky.cz je pak už pouze jméno „Pardubice-Krásné“. Já raději ještě zapojil Chrudim.

Nová mapa pokrytí Multiplexu 3 zatím nebyla v kvalitnější podobě k dispozici, takže v galerii alespoň najdete pokrytí původní s 10 kW a provizorní obrázek s 50 kW. V nejbližší době se ale jistě objeví kvalitnější provedení na webu Digistranky.cz v sekci Mapa vysílačů.

KL22 hlasovani

V Multiplexu 3 vysílají například ČT Art, ČT :D, Kino Barrandov, Óčko, Prima love, Prima Max či Šlágr TV. Provozuje ho dceřiná společnost Českých Radiokomunikací, Czech Digital Group (CDG), ČRa pak zajišťuje technický provoz.

KE STAŽENÍ: Hradec Králové-Pardubice Krásné-2-pokrytí Mux 3 – 10+50 kW, podrobně

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.