Hlavní navigace

ČT dokryla digitálním signálem Opavsko, konkrétně Hradec nad Moravicí

13. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 3. 2012

V Hradci nad Moravicí na Opavsku už nebudou mít problémy s příjmem digitálního pozemního signálu České televize. Veřejnoprávní médium se rozhodlo ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi vystavět v této lokalitě nový opakovač DVB-T signálu. Ten je umístěn v lokalitě Na Tylovách a funguje na 36. kanálu. Jeho vyzářený výkon je 20 Wattů. Do budoucna se však z něho může stát převaděč.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Tanvaldští mají problém s příjmem DVB-T, dokrývače se však nedočkají

Česká televize upozorňuje, že u nově spouštěných digitálních opakovačů může za nepříznivých místních podmínek dojít během nejbližších dnů až týdnů k následné úpravě vysílací technologie z opakovače na převaděč a tím pádem ke změně vysílacího kmitočtu. ČT proto doporučuje počítat s touto možností při případných úpravách STA, konstatovala tisková mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. Pro opakovač v Hradci nad Moravicí byla zvolena vertikální polarizace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.