Hlavní navigace

Hranice na Moravě vypověděly smlouvu na dokrývač pro televizi Morava

25. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2011

OPRAVENO Analogový dokrývač regionální televize R1 Morava, která sdílí kmitočty s celostátní televizí Prima, v Hranicích na Moravě přestane finančně dotovat radnice tohoto města. Časopisu Hranický týden to řekl mluvčí radnice Petr Bakovský, podle něhož tento krok přímo souvisí se listopadovým startem digitálního televizního vysílání z Pradědu. Vzhledem k tomu, že dochází k postupné digitalizaci televizního vysílání, rozhodli jsme se vypovědět současnou smlouvu s TV Morava, řekl mluvčí.

K TÉMATU: Začala vysílat televize R1, třetí program Primy

Musím potvrdit, že jsme výpověď obdrželi. Opravdu jediným důvodem je přechod na digitalizaci od listopadu letošního roku, dodal listu jednatelka TV Morava Magdalena Veselá. TV Morava vysílá v Hranicích na kanálu 47 z analogového dokrývače na hotelu Cementář. Právě na jeho provozu se hranická radnice finančně podílí.

ICTZ23

Z ARCHIVU: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

TV Morava, která se po prodeji většinového podílu společnosti Regio Media (má stejného vlastníka jako Prima) přejmenovala na R1 Morava, nyní s městem intenzivně jedná o možnosti spuštění digitálního dokrývače ze stejné lokality, odkud vysílá hranický analogový dokrývač. Je pravda, že se další spolupráce s TV Morava nezříkáme, ale stejně tak se nezříkáme ani spolupráce s nikým jiným, řekl k tomu mluvčí radnice Petr Bakovský. Město proto uvažuje o vypsání výběrového řízení na provozovatele místního vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.