Hlavní navigace

Hrdinka Kriminálky Staré město označila Slovenskou televizi za pračku peněz

Sdílet

17. 12. 2010

Slovenská herečka Zuzana Fialová, kterou mohou znát čeští diváci z poslední doby například ze seriálů Kriminálka Staré město nebo Keby bolo keby (u nás uvedený na TV Barrandov pod názvem Nikdy neříkej nikdy), obvinila ve středu slovenskou veřejnoprávní televizi z toho, že jde o pračku peněz. Fialová je jedním z třiceti umělců, kteří se snaží upozornit na její nehospodárné nakládání s finančními prostředky.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský parlament přehlasoval veto prezidenta, spojí televizi a rozhlas

Peníze se musí logicky někde ztrácet. Myslím, že končí v soukromých rukách na soukromé účely, uvedla v rozhovoru pro deník SME Fialová a dodala: Je to zkrátka pračka peněz krytá vedením Slovenské televize. Reakce na článek, který vyšel v úterý odpoledne, na sebe nenechala dlouho čekat. STV včera vydala otevřené prohlášení, v němž Fialovou vyzývá, aby předložila důkazy ke svému tvrzení, nebo vůči ní podnikne právní kroky. V článku jsou uvedená nehorázná a ničím nepodložená obvinění, uvádí STV.

Content tip témata

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovenská televize a rozhlas se od 1. ledna 2011 sloučí, schválili poslanci

Po reakci slovenské veřejnoprávní televize dnes vyšel na webu www.sme.sk další článek, který se staví za Zuzanu Fialovou a konstatuje, že se ji snaží Slovenská televize zastrašit. Fialová se nechce k obvinění vyjadřovat. Deník SME oslovil také úspěšného tamního producenta Andyho Krause, který stojí například za seriálem Panelák na komerční stanici JOJ, a ten konstatoval doslova, že 1,2 milionu eur za cyklus povídek je strašná suma a za takovou částku by se dal natočit i celovečerní film. Tolik peněz se na film dát nemohlo. Museli jít všude jinde, dodal Kraus.