Hlavní navigace

Hry na Facebooku hraje 251 milionů lidí

Zhruba o 35 milionů lidí více než vloni hraje na Facebooku hry. V září 2012 hrálo, podle Facebooku, hry na této sociální síti 251 milionů lidí, tedy prakticky čtvrtina aktivních uživatelů. V loňském roce v září to bylo 225 milionů lidí. Hodně podstatný podíl na těchto číslech má samozřejmě Zynga. Podle Facebooku dochází k proměně herní nabídky. Od jednoduchých her se vše vyvíjí směrem ke hrám komplexním a lepším. Nejpopulárnějším žánrem jsou simulace,  následují arkády a puzzle.  Facebook je…
Daniel Dočekal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zhruba o 35 milionů lidí více než vloni hraje na Facebooku hry. V září 2012 hrálo, podle Facebooku, hry na této sociální síti 251 milionů lidí, tedy prakticky čtvrtina aktivních uživatelů. V loňském roce v září to bylo 225 milionů lidí. Hodně podstatný podíl na těchto číslech má samozřejmě Zynga.

Podle Facebooku dochází k proměně herní nabídky. Od jednoduchých her se vše vyvíjí směrem ke hrám komplexním a lepším. Nejpopulárnějším žánrem jsou simulace,  následují arkády a puzzle.  Facebook je navíc přesvědčený, že sociální hry jsou tím lepší, s čím více přáteli je hrajete. Za velmi významný faktor v sociálních hrách Facebook považuje mobilní telefony - dokládá to mimo jiné i na tom, že osm z deseti největších her pro iOS má integraci s Facebookem a tituly jako SongPop či Words With Friends je možné hrát jak na mobilu, tak na Facebooku.

Zdroj: 251 Million People Are Gaming on Facebook, Up 35 Million From 2011