Hlavní navigace

HTC uvede GSM komunikátor podporující i WiMAX

14. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na konci listopadu se společnost HTC ve spolupráci s ruským WiMAX poskytovatelem Scartel (resp. Yota) chystá uvést na ruský trh nový komunikátor HTC MAX 4G. Zařízení bude moci využívat vysokorychlostního mobilního připojení k Internetu prostřednictvím technologie WiMAX, ovšem zároveň bude fungovat i jako běžný GSM mobilní telefon a bude podporovat i klasické WiFi, EDGE nebo GPRS. Ruský poskytovatel Yota chce přes WiMAX vedle VoIP a VoD služeb přijít i s televizním vysílání pro mobilní telefony.…

Na konci listopadu se společnost HTC ve spolupráci s ruským WiMAX poskytovatelem Scartel (resp. Yota) chystá uvést na ruský trh nový komunikátor HTC MAX 4G. Zařízení bude moci využívat vysokorychlostního mobilního připojení k Internetu prostřednictvím technologie WiMAX, ovšem zároveň bude fungovat i jako běžný GSM mobilní telefon a bude podporovat i klasické WiFi, EDGE nebo GPRS. Ruský poskytovatel Yota chce přes WiMAX vedle VoIP a VoD služeb přijít i s televizním vysílání pro mobilní telefony. Do konce roku mají zákazníci mít možnost sledovat až 23 neplacených kanálů přímo na displeji mobilního telefonu.

HTC MAX 4G je vybaven systémem Windows Mobile 6.1 s dotykovým rozhraním TouchFLO 3D. Zařízení má 3,8” displej s rozlišením 480×800 pixelů a automatickou změnou orientace. Kromě VGA kamerky pro videohovory je připraven pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením. Ve výbavě nechybí GPS navigace, FM rádio, multimediální přehrávač či webový prohlížeč. S počítačem bude možné HTC MAX 4G propojit také přes USB kabel nebo prostřednictvím technologie Bluetooth 2.0. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.