Hlavní navigace

Hudební kanál iM1 Hits nahradil na satelitu Astra religiózní program Sophia TV

11. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: EPA
UVNITŘ FOTO – Sophia TV, která se objevila na satelitu Astra, se prezentuje na svém webu jako svobodná a nezávislá náboženská televize s historií sahající do roku 1999.

Na satelitní pozici 19,2 stupně východně, konkrétně družici Astra 1M, se objevila další náboženská televize. Jde o stanici Sophia TV. Ta nahradila vysílání již delší dobu nefungujícího kanálu iM1 Hits, který se na začátku letošního roku dostal do finančních problémů a krátce na to ho převzal nový provozovatel, společnost 360 Music Television Ltd. Ačkoliv to původně vypadalo, že stanice „chytá druhý dech“, v polovině srpna ji ze své nabídky vyřadil velký kabelovýIPTV operátor, společnost Unitymedia Kabel BW. Tu mimochodem stejně jako českou a slovenskou UPC vlastní firma Liberty Global.

Ukázka z vysílání stanice Sophia TV
Autor: repro foto Sophia TV

Ukázka z vysílání stanice Sophia TV

K TÉMATU: Nekódovaný hudební kanál iM1 známý ze satelitu Astra čekají změny

KL22 hlasovani

Sophia TV, která se objevila na satelitu Astra, se prezentuje na svém webu jako svobodná a nezávislá náboženská televize s historií sahající do roku 1999. Při vytváření programového schématu dbá vedení především na dodržování morálních hodnot a pochopitelně na samotné Desatero. Hodnoty stoupenců Ježíše Nazaretského jsou pomocnou rukou pro lid všech kultur, a to s vědomím, že všichni jsme vzešli ze stejného boha, uvádí provozovatel tematické televize na portálu radio-santec.com. „Radio Santec – Sophia TV“ působí kromě Astry i na dalších satelitních pozicích. Vysílání je kromě Evropy určeno i pro Afriku.

Parametry příjmu: Astra 1M (19,2 stupně východně), 10773/H, SR 22000, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.