Hlavní navigace

Hudební singly nejdou na odbyt

11. 2. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Hudební průmysl stále pláče nad poklesem prodejnosti singlů. Loni se jich prodalo jen 36,4 milionů. Podle kameníků za to mohou ilegální sdílení souborů a zvyšující se oblíbenost vyzváněcích tónů pro mobily. Napadá mě, jestli to ale spíš není tím, že se singly jako upoutávky na připravované dlouhohrající album už dávno přežily. Je to, jako kdyby knižní nakladatelé plakali, že už nemohou prodávat ukázky z knížek. Ti ale pochopili, že se vyplatí dát jednu kapitolu z každé nové knihy na Internet ke…

Hudební průmysl stále pláče nad poklesem prodejnosti singlů. Loni se jich prodalo jen 36,4 milionů. Podle kameníků za to mohou ilegální sdílení souborů a zvyšující se oblíbenost vyzváněcích tónů pro mobily. Napadá mě, jestli to ale spíš není tím, že se singly jako upoutávky na připravované dlouhohrající album už dávno přežily. Je to, jako kdyby knižní nakladatelé plakali, že už nemohou prodávat ukázky z knížek. Ti ale pochopili, že se vyplatí dát jednu kapitolu z každé nové knihy na Internet ke stažení zdarma.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.