Hlavní navigace

Hugo Chávez řídí Venezuelu z nemocnice přes Twitter

Petr Kočí

Venezuelský prezident Hugo Chávez Frías používá Twitter jako hlavní komunikační a propagandistický nástroj během svého pobytu na Kubě, kde od června podstupuje léčbu rakoviny. Ve více než čtyřiceti zprávách, které tento týden odeslal svým bezmála dvěma milionům followerů, Chávez mimo jiné schválil dotaci na sběr odpadků v Caracasu, podpořil výstavbu nového parku a fandil národnímu fotbalovému týmu. Jeho tweety se pravidelně objevují také na obrazovce venezuelské televize.

Venezuelský prezident Hugo Chávez Frías používá Twitter jako hlavní komunikační a propagandistický nástroj během svého pobytu na Kubě, kde od června podstupuje léčbu rakoviny.

Ve více než čtyřiceti zprávách, které tento týden odeslal svým bezmála dvěma milionům followerů, Chávez mimo jiné schválil dotaci na sběr odpadků v Caracasu, podpořil výstavbu nového parku a fandil národnímu fotbalovému týmu. Jeho tweety se pravidelně objevují také na obrazovce venezuelské televize.

Ve čtvrtek se tak její diváci mohli z tweetů dozvědět například to, že se na zápas Venezuely s Paraguayí na turnaji Copa América díval diktátor společně s kubánským kolegou Fidelem Castrem a oba rozčílil verdikt rozhodčího, kterým připravil Venezuelu o vítězný gól.

Zdroj: Guardian

Našli jste v článku chybu?