Hlavní navigace

Husákovy děti potřebují větší péči, míní šéf programu Barrandova

30. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 1. 2009

Nevysílá nová digitální plnoformátová televize Barrandova spíše pro cílovou skupinu 40+? I na to se ptá v dnešním rozhovoru programového ředitele kanálu Přemysla Svory redaktor serveru iDNES.cz Pavel Eichler. Podle Svory vysílá Barrandov skutečně pro dnešní tzv. Husákovy děti, ale je problém je oslovit. Chtějí víc opečovávat, konstatoval Svora, ale zároveň to podle něj nesmí být moc drahé. Takovouto skupinu by pak měla oslovit např. publicistická relace 90 minut nebo některé akviziční seriály a dokumenty.

K TÉMATU: Janka Vozárová: TV Barrandov chce oslovit neseriálového di­váka

Přemysl Svora zároveň konstatoval, že vybrat tvář pro Barrandov nebylo nic jednoduchého. Musí být známá a nebýt zase úplně profláknutá, řekl programový ředitel televize. Svora také přiznal, že televize ještě nejede na plno. Při otázce, zdali se již vysílá na sto procent, odpověděl, že už program neběží ve zkušebním provozu. Uvědomujeme si, že zatím nemáme stoprocentní pokrytí, takže jsme s programem nešli „úplně do plných“, dodal šéf programu Barrandova. S prvním velkým lákadlem v programu by podle něj měla přijít televize v září.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Na návštěvě u… nové digitální televize Barrandov

KL24

Nový digitální kanál se chce především profilovat jako pohodová, nekonfliktní televize, která do ničeho nerýpe. Např. investigativní formáty by proto neměly mít dle slov Svory na Barrandově místo. Září by také mělo být měsícem, do kterého se ukáže, jak se třeba divákům líbí relace 90 minut. Pokud peoplemetry řeknou, že takový pořad naše cílovka odmítá, stáhneme ho, konstatoval programový ředitel Barrandova, jehož slova jsou však překvapením, protože televize je v těchto měřeních součástí skupiny ostatní, kde se nějaké výsledky odhadují jen stěží.

K TÉMATU: Malé televize dosáhly rekordu. Není však jasné, zda díky Barrandovu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).