Hlavní navigace

Hybridní vysílání České televize obsahuje nově i lištu zpravodajského kanálu ČT 24

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Zpravodajskou lištu si je možné také rozbalit, to znamená, že celý soubor zpráv je k dispozici přehledně vcelku. Technologii HbbTV musí podporovat přijímač.

Doba čtení: 1 minuta

Aktuální zpravodajství tematické stanice ČT 24 už mohou mít diváci na dosah nejen při sledování tohoto kanálu, ale formou grafiky na kterémkoliv programu veřejnoprávního média. Česká televize v rámci takzvaného hybridního širokopásmového vysílání (HbbTV) zprovoznila novou aplikaci s názvem „Lišta ČT 24“. Jde právě o onen grafický prvek, s nímž se mohou koncesionáři setkávat na tomto zpravodajském kanálu. Nyní ho mají ale k dispozici, aniž by tuto stanici museli sledovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Inspirace pro Českou televizi: Německá ARD ukázala další možnosti hybridního vysílání

Aby mohl zájemce technologii HbbTV využívat, potřebuje televizor nebo set-top-box s podporou této služby. Zároveň musí být tento přijímač připojen k internetu. Česká televize v rámci HbbTV nabízí HD teletext, programového průvodce doplněného o upoutávky a také videoarchiv pořadů iVysílání, v němž už jsou přes tři tisíce dní videa. Výhodou infolišty vysílané v HbbTV je fakt, že si je možné ji také rozbalit a přehled zpráv je okamžitě k dispozici vcelku. Tato služba není nijak zpoplatněna.

Našli jste v článku chybu?