Hlavní navigace

Hybridní vysílání České televize obsahuje nově i lištu zpravodajského kanálu ČT 24

30. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Zpravodajskou lištu si je možné také rozbalit, to znamená, že celý soubor zpráv je k dispozici přehledně vcelku. Technologii HbbTV musí podporovat přijímač.

Aktuální zpravodajství tematické stanice ČT 24 už mohou mít diváci na dosah nejen při sledování tohoto kanálu, ale formou grafiky na kterémkoliv programu veřejnoprávního média. Česká televize v rámci takzvaného hybridního širokopásmového vysílání (HbbTV) zprovoznila novou aplikaci s názvem „Lišta ČT 24“. Jde právě o onen grafický prvek, s nímž se mohou koncesionáři setkávat na tomto zpravodajském kanálu. Nyní ho mají ale k dispozici, aniž by tuto stanici museli sledovat.

UXD

NEPŘEHLÉDNĚTE: Inspirace pro Českou televizi: Německá ARD ukázala další možnosti hybridního vysílání

Aby mohl zájemce technologii HbbTV využívat, potřebuje televizor nebo set-top-box s podporou této služby. Zároveň musí být tento přijímač připojen k internetu. Česká televize v rámci HbbTV nabízí HD teletext, programového průvodce doplněného o upoutávky a také videoarchiv pořadů iVysílání, v němž už jsou přes tři tisíce dní videa. Výhodou infolišty vysílané v HbbTV je fakt, že si je možné ji také rozbalit a přehled zpráv je okamžitě k dispozici vcelku. Tato služba není nijak zpoplatněna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.