Hlavní navigace

Hypoteční banka začala jako první česká banka využívat DNSSEC

21. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První bankou na našem trhu, která se rozhodla nasadit technologii DNSSEC, se stala Hypoteční banka. Radost ze zavedení máme určitě i my, na prvním místě je ale tato zpráva důležitá pro klienty této bankovní instituce. Ti totiž teď mají jistotu, že informace, které na stránkách www.hypotecnibanka.cz najdou, budou zaručeně a pouze od zaměstnanců této banky, komentuje Vilém Sládek ze sdružení CZ.NIC, správce české národní top-level domény .cz. (.blog)

První bankou na našem trhu, která se rozhodla nasadit technologii DNSSEC, se stala Hypoteční banka. Radost ze zavedení máme určitě i my, na prvním místě je ale tato zpráva důležitá pro klienty této bankovní instituce. Ti totiž teď mají jistotu, že informace, které na stránkách www.hypotecni­banka.cz najdou, budou zaručeně a pouze od zaměstnanců této banky, komentuje Vilém Sládek ze sdružení CZ.NIC, správce české národní top-level domény .cz. (.blog)

BRAND

Česká republika patří v oblasti DNSSEC mezi průkopníky. Pro domény s koncovkou .cz je technologie DNSSEC dostupná od roku 2008, ovšem jen zlomek z registrovaných domén ji využívá. DNSSEC podpořila česká vláda, když ji využila k ochraně domény eu2009.cz sloužící pro potřeby českého předsednictví EU. DNSSEC využívá také společnost Internet Info (mj. vydavatel Lupy), internetové knihkupectví Kosmas nebo deník Lidové noviny.

Na téma DNSSEC jsme vám před časem přinesli rozhovor s Ondřejem Filipem, předsedou CZ.NIC. Tématu se věnoval i nedávný seriál DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).